سیستم مدیریت هوشمند ساختمان (BMS)

گروه صنعتی ssco با تکیه بر دانش متخصصین مجرب خود در زمینه های انرژی، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، رایانه و شبکه و با بهره گیری از محصولات معتبرترین تولید کنندگان جهانی، مشاور و مجری پیاده سازی اصولی سیستم های مدیریت ساختمان (BMS) و سیستم های ولتاژ پایین (ELV)در ساختمان (سیستم های حفاظتی و امنیتی، دوربین مدار بسته، سیستم های اعلام سرقت و سیستم های اعلان حریق، هوشمندسازی داخلی، مدیریت پاركینگ و...) می باشد .
همچنین با توجه به نیاز کشور به بهینه سازی مصرف انرژی، این شركت انجام ممیزی انرژی و ارائه راه حل های جامع در این خصوص را در مجموعه خدمات خود قرار داده است
این شركت با طراحی، تامین ، و اجرای موفق پروژه های مختلف اتوماسیون و با استفاده از تجارب پرسنل متخصص و خلاق مفتخر به ارائه خدمات در زمینه سیستم های هوشمند خانگی، تجاری، اداری می باشد. استراتژی کلی شركت ارائه راه حلهای جامع برای اتوماسیون ساختمان با استفاده از تکنولوژی های مطرح در این صنعت می باشد. در طراحی های این شرکت همیشه صرفه جویی در مصرف انرژی ، سهولت کاربری و قابلیت اعمال تغییرات در سیستم از نکات قابل توجه بوده است .
گروه صنعتی ssco صاحب امتیاز نمایندگی شركت های بزرگ و معتبر جهان در زمینه های سیستم مدیریت ساختمان، سیستم اعلان حریق و سیستم های دوربین های مدار بسته و ... می باشد و با تكیه بر محصولات مدرن این شركت ها و با توجه به دانش كافی و به روز این سیستم ها، برای محیط های درخواستی ویژه، می تواند پیشنهادهای اقتصادی برای كاربردهای حساس و چالش برانگیز ارائه و در زمینه پیاده سازی آنها نیز فعالیت كند.

سیستم مدیریت ساختمان (BMS)
سیستم مدیریت ساختمان (BMS)

خدمات فنی و مهندسی ارائه شده گروه صنعتی SSCO در زمینه BMS

مدیریت هوشمند ساختمان BMS

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان ( Building Management System ) ، سیستم اتوماسیون ساختمان ( Building Automation System ) و سیستم کنترل ساختمان ( Building Control System ) همگی واژگانی نزدیک به هم هستند که برای هوشمندسازی ساختمان بکار گرفته می‌شوند. هوشمندسازی ساختمان شامل هوشمندسازی روشنایی‌ها، سیستم HVAC ، پرده‌ها و سایبان‌ها، آسانسورها و پله‌های برقی، تجهیزات الکتریکی و تاسیساتی، سیستم کنترل تردد، سیستم اعلام سرقت، دوربین‌های نظارتی و سیستم اعلام و اطفای حریق را شامل می‌شود. برخی از این سیستم‌ها ممکن است بطور مستقل وجود داشته باشند، اما پیاده سازی آنها در قالب یک سیستم یکپارچه هوشمند، علاوه بر افزایش ویژگیها، انسجام و هوشمندی بیشتری را به سیستم مدیریتی ساختمان می‌بخشد. برای فهم تفاوت بین کنترل، اتوماسیون و مدیریت ابتدا به لایه‌های مختلف سیستم هوشمند ساختمان می‌پردازیم.
اهداف سیستم هوشمند ساختمان

بهینه سازی مصرف انرژی BMS
آسایش و سهولت کنترل
آرامش و امنیت

بهینه سازی مصرف انرژی

آسایش و سهولت کنترل

آرامش و امنیت

مزایای سیستم مدیریت ساختمان BMS

برای ساکنین

 • کنترل مناسب تجهیزات برای افزایش آسایش و رفاه
 • امکان کنترل هر فضا به طور جداگانه و مستقل
 • افزایش بهره وری کارکنان
 • امکان پایش(مانیتورینگ) میزان مصرف انرژی ساختمان
 • افزایش طول عمر و قابلیت اطمینان موتورخانه
 • کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری

برای مالکین ساختمان‌ها

 • افزایش ارزش ساختمان
 • ساده سازی تغییر کاربری ساختمان
 • قابلیت کنترل جداگانه میزان مصرف انرژی بخشهای مختلف مجزا از هم
 • قابلیت پایش(مانیتورینگ)مرکزی کل سیستم
 • افزایش طول عمر و قابلیت اطمینان موتورخانه
 • افزایش رفاه و صرفه جویی در زمان
 • قابلیت کنترل از راه دور موتورخانه
 • کنترل و مانیتورینگ مرکزی و از راه دور ساختمان

برای مدیران تاسیسات ساختمان یا شرکتهای ارائه دهنده خدمات نگهداری ساختمان

 • دسترسی به اطلاعات کنترلی مورد نیاز
 • تشخیص زودهنگام مشکلات
 • رضایت بیشتر عمومی

سیستم كنترل تردد

سیستم BMS كنترل تردد

سیستم کنترل تردد مجموعه‌ای از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری است که برای حصول به سه هدف در یک مجموعه نصب می‌شود که عبارتند از :

 • ایجاد محدودیت در تردد
 • افزایش امنیت
 • تشخیص هویت و ردگیری پرسنل

هر سیستم کنترل تردد می‌تواند ترکیب بهینه‌ای از اهداف بالا باشد.
ایجاد محدودیت در تردد
محدودیت در تردد یکی از اساسی‌ترین کارکردهای سیستم است و بر اساس این ویژگی دیگر توابع سیستم نیز محقق می شوند .
محدودیت فیزیکی

کنترل ورود کارکنان ساده‌ترین کاری است که می‌توان برای محدود کردن تردد انجام داد. قفل کردن در و دادن کلید در به کلیه پرسنل یک مجموعه تقریبا عملی نیست در حالیکه می‌توان با قرار دادن کارتخوان روی در و دادن کارت به پرسنل، همان محدودیت فیزیکی را فراهم کرد .
محدودیت‌های مجازی
بر اساس برنامه‌ریزی سطوح تردد و زون‌های زمانی که شامل محدودیت‌های تردد بر حسب روز، زمان، درها و روزهای تعطیل می‌باشد. این محدودیت ها را از این جهت مجازی می نامند که می توان آنها را با برنامه نویسی کنترل کرد و نیازی به تغییراتی مثل اضافه کردن در یا قفل ندارد.

افزایش امنیت
افزایش امنیت اشیا و اهداف مجموعه با ایجاد محدودیت‌هایی مانند؛ محدود کردن تردد کارکنان به محل کار ، محدود کردن تردد کارکنان به برنامه زمانی از پیش تعریف شده و محدود کردن تردد مهمانان به محل کار ایجاد می‌شود.

تشخیص هویت و ردگیری پرسنل
به وسیله سیستم کنترل تردد، شناسایی به دو طریق انجام می‌شود

 • استفاده از سیستم الکترونیکی که افراد را با استفاده از کارت یا رمز ورودی از طریق صفحه کلید شناسایی می نماید و یا کارت ویژه‌ای را که برای فرد خاصی صادر شده، شناسایی می‌کند.
 • توانایی سیستم کنترل تردد برای ثبت تردد می‌تواند از چاپ ساده هر تراکنش تا ایجاد گزارشات ویژه فایل‌هایی با ظرفیت میلیون‌ها تراکنش در سال، متغیر باشد. وقتی هدف شناسایی قطعی افراد باشد، سیستم بیومتریک می‌تواند از تردد افراد حتی دارای کارت و رمز ورود جلوگیری نماید.
 • ترددگیری افراد از توابع ارزشمند سیستم کنترل تردد است و دقت ردگیری افراد به محل‌های نصب تجهیزات کنترل تردد بستگی دارد. به این ترتیب در صورت نیاز می‌توان ترددهای ماهیانه یک فرد خاص یا تردد افراد مختلف از یک محل خاص را بررسی و یا ارزیابی نمود.

سیستم اعلام حریق

سیستم BMS اعلام حریق

سیستم های اعلام و اطفاء حریق مهمترین ابزارهای ایمنی می باشند که می توانند از بروز هر گونه فاجعه جانی و مالی در هنگام حوادث جلوگیری نمایند در این راستا این شرکت با بهره گیری از متخصصان خبره نسبت به ارائه طیف گسترده ای از سیستم های اعلام و اطفاء حریق نظیر سیستم های اعلام حریق , و سیستم های اطفاء حریق متناسب با نیازهای هر مجموعه بر اساس بهترین استانداردهای موجود اقدام می نماید .

سیستمهای امنیتی و حفاظتی

 • نصب سنسور جهت تشخیص وضیعت درب و پنجره ها
 • نصب شكسته شدن شیشه
 • نصب سنسور نشت گاز و تشخیص حریق
 • قطع گاز در هنگام مسافرت
 • مشخص نمودن ایم عدم حضور در منزل مانند ایام مسافرت
 • هشدار باز بودن پنجره یا سایر موارد امنیتی در هنگام خروج
 • به صدا در آمدن آژیر خطر و اطلاع رسانی به ساكنین در زمان عدم حضور در منزل

سیستم نظارت تصویری

سیستم نظارت تصویری BMS

سیستم های نظارت تصویری به عنوان یک ابزار قدرتمند نظارتی و امنیتی در سازمان ها و کلیه اماکن به کار گرفته می شود که توسط متخصصین این شرکت طراحی ، اجرا و نگهداری می گردد.

 • طراحی و اجرای سیستم های آنالوگ و دیجیتال
 • طراحی و اجرای اتاق های مانیتورینگ
 • طراحی و اجرای سیستم های وایرلس
 • طراحی و اجرای سیستم های مبتنی بر وب

سیستمهای بیسیم

سیستمهای بیسیم

گروه صنعتی ssco راه حل منحصر بفرد تكنولوژی سیستمهای بدون سیم را در سیستمهای اتوماسیون ساختمان ارائه می نماید. حذف سیم كشی، نصب و استفاده آسان، امكان تغییر مكان سنسورها برای داشتن بهترین قدرت سیگنال و كاهش قابل توجه زمان نصب و راه اندازی از مزایای سیستمهای بی سیم است.
با بكارگیری تجهیزات بی سیم ssco می توان بدون نیاز به سیم كشی و ایجاد تغییر در ساختمانهای ساخته شده، كنترل سیستم روشنایی، سرمایش و گرمایش خانه هوشمند را در اختیار گرفت. استفاده از سیستم بی سیم امكان طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان را با كمترین سیم كشی و حتی به صورت كاملا بی سیم برای ساختماهای ساخته شده می دهد.

تعدادی از پروژه های اجرا شده در زمینه BMS

اتوماسیون صـنعتی مجموعه ورزشی استخر دانشگاه علوم دریایی امام خمینی

طراحی، اجرا و راه اندازی سیستم اتوماسیون صـنعتی در مجموعه ورزشی استخر دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر (نیروی دریایی ارتـش) شامل كنترل كامل موتورخانه (شامل پمپها،موتورهای الكتریكی، بویلرهای بخار و آب گرم،شیرهای برقی) و همچنین تابلوهای قدرت و فرمان،سیستم روشنایی وسیستم تهیویه مطبوع،كنترل كامل میزان كلر موجـود در آب اسـتخرهای مختلـف)و نمایش درجه حرارت و میزان كلر آب بوی نماشگر ال ای دی

پروژه BMS پایانه گل و گیاه کشور واقع در عباس آباد

اجرای پروژه BMS در پایانه گل و گیاه کشور واقع در عباس آباد به مساحت 37000 متر مربع شامل کنترل تمامی موتورخانه ها، تابلوهای توزیع، اعلام حریق، دوربینهای مداربسته، آسانسورها و بالابرها، سردخانه های زیر و بالای صفر، سیستم ورود و خروج، سیستم تهویه هوا، چیلرها و هواسازها و سیستم تهویه مطبوع و کنترل مقدار گاز دی اکسید کربن، سیستم کنترل گلخانه ، آبیاری ، تصفیه خانه و ...

سیستم اتوماسیون ناو جنگی

طراحی، اجرا و راه اندازی سیستم كامل اتوماسیون جهت كنترل سیستم حرارت، رطوبت و دمای محیط كل كارخانه برای ایجاد شرایط مناسب جهت تولید فرش در كارخانه فرش رازی

نصب و راه اندازی سیستم BMS در كارخانه فرش رازی

طراحی، اجرا و راه اندازی سیستم كامل اتوماسیون جهت كنترل سیستم حرارت، رطوبت و دمای محیط كل كارخانه برای ایجاد شرایط مناسب جهت تولید فرش در كارخانه فرش رازی

طراحی، اجرا و راه اندازی سیستم BMS در بیمارستان لاله تهران


راه اندازی سیستم های BMS شهرداری منطقه 11 و فرهنگسرای امیر آباد


اجرای سیستم BMS جهت كنترل سیستم توزیع آب وکنترل موتورخانه های ترمینال جنوب تهران


مانیتورینگ صنعتی سایت جدید پالایشگاه بندرعباس

اتوماسیون ژنراتور های دیزلی و مانیتورینگ صنعتی در سایت جدید پالایشگاه بندرعباس(شركت های ستاره خلیج فارس )

سیستم اتوماسیون كنترل آمار و مانیتورینگ خط تولید شركت مازی نور

طراحی، اجرا و راه اندازی سیستم اتوماسیون برای كنترل آمار خط تولید و مانیتورینگ در خط تولید شركت مازی نور و ارتباط یكپارچه با سیستم انبار و فروش

راه اندازی بخش اتوماسیون صنعتی، موتور و درایو در قسمت سنگ شكن سیمان شمال


اتوماسیون صنعتی و مانیتورینگ خط تولید خوراك دام

طراحی، اجرا و راه اندازی اتوماسیون صنعتی و مانیتورینگ در خط تولید خوراك دام با استفاده از نرم افـزار در كارخانه خوراك دام جوین

طراحی ، اجرا و راه اندازی سیستم كنترل تصفیه خانه شهرك صنعتی بهارستان اصفهان